Kitüntetést kapott oktatónk

Utolsó módosítás: 2019. július 24.

A 2019. július 6-i diplomaátadó díszünnepélyen A Sárospataki Pedagógusképzésért kitüntetést kapott a Humán Tudományok Intézetének oktatója, Dr. Toma Kornélia főiskolai docens. A kitüntetést Dr. Kelemen Judit oktatási-kutatási főigazgatótól vette át.

Laudációja:

Dr. Toma Kornélia 1998. szeptember 1-től oktat a jelenlegi Sárospataki Comenius Campuson és jogelőd intézményeiben, 2017. július 1-jétől pedig a Humán Tudományok Intézete intézetigazgatója. Dr. Toma Kornélia oktatói és vezetői munkáját lelkiismeretesen, nagy odaadással végzi, emellett nagy hangsúlyt fektet hallgatóink tehetséggondozására is. Sikeresen készíti fel tanítványait országos szónokversenyekre, tanítási, illetve mikrotanítási versenyekre, rendezvényeink ünnepi műsoraira, valamint intézményünk városi rendezvényein való méltó képviseletre.
Dr. Toma Kornélia számos országos szakmai bizottság munkájában közreműködik. Campusunk vonatkozásában szakmai és közéleti munkáját az alábbiak szerint foglaljuk össze:
• az Egyetem Comenius Kommunikációs Kutatócsoportjának alapító tagja;
• a Sárospataki Pedagógiai Füzetek szerkesztőbizottságának elnöke;
• szakmai kapcsolattartó Campusunk és a Petőfi Irodalmi Múzeum – A Magyar Nyelv Múzeuma között;
• az Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos Kárpát-medencei döntőjében bírálóbizottsági tag;
• a Magyar Comenius Társaság titkára;
• a Ködöböcz József Alapítvány elnöke.
Hisszük, hogy valamennyi pedagógusképző kolléga előtt példaként állítható Dr. Toma Kornélia elkötelezettsége és szakmai hitelessége."