MEGEMLÉKEZÉS AZ 1956-OS FORRADALOM ÉS SZABADSÁGHARCRÓL

Utolsó módosítás: 2017. október 24.

Campusunkon 2017. október 20-án 10.00 órától tartottunk megemlékezést az 1956-os forradalom és szabadságharc 61. évfordulója alkalmából.

A műsorban szereplők felidézték az október 23-i eseményeket, részletet olvastak föl Márai Sándor Mennyből az angyal című verséből, és Albert Camus magyarok tetteit méltató gondolatait is megosztották a hallgatósággal. Az East zenekar 1956 Hungary című dala is felcsendült, miközben 1956-ban készült mozgófilmet és képeket láthatott a közönség.
Stumpfné Oláh Etelka és Winkler Jánosné könyvtárosok a díszterem melletti tárlókban a témával kapcsolatos képeket, könyveket, szövegeket állítottak ki, amelyeket az emlékműsor után a megemlékezők együtt tekintettek meg.
Az emlékműsorban közreműködött: Andrássy Judit óvodapedagógus szakos és Farkas Kristóf tanító szakos hallgató, valamint Sasi Gábor oktatástechnológus.

A műsort Dr. Toma Kornélia főiskolai docens rendezte.

Sárospatak, 2017. október 22.

Hír: Dr. Toma Kornélia
Fotó: Sasi Gábor